YAGEO YC124-JR-0733RL
Part No.:
YC124-JR-0733RL
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC124-JR-0733RL.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804
Shipping
YC124-JR-0733RL Specifications
Series:
YC124
Package/Case:
Resistance (Ohms):
33
Tolerance:
±5%
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)