YAGEO YC124-FR-074K7L
Part No.:
YC124-FR-074K7L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC124-FR-074K7L.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Shipping
YC124-FR-074K7L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
YC124
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
4.7k
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)