Telemecanique Sensors XXS30P2AM12
Part No.:
XXS30P2AM12
Datasheet:
XXS30P2AM12.pdf
Shipping
XXS30P2AM12 Specifications
Sensing Distance:
0.079" (2mm)
Output Type:
Analog Current
Material - Body:
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply:
10V ~ 30V
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C