Telemecanique Sensors XXS30P1PM12
Part No.:
XXS30P1PM12
Datasheet:
XXS30P1PM12.pdf
Shipping
XXS30P1PM12 Specifications
Sensing Distance:
39.37" (1000mm)
Output Type:
PNP-NC/NO, 5-Wire
Material - Body:
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C