Telemecanique Sensors XXA30P1PM12
Part No.:
XXA30P1PM12
Manufacturer:
Telemecanique Sensors
Category:
Proximity Sensors
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
XXA30P1PM12.pdf
Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Shipping
XXA30P1PM12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Telemecanique Sensors
Series:
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M30
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensor Type:
Ultrasonic
Sensing Distance:
39.37" (1000mm)
Output Type:
PNP-NC/NO, 5-Wire
Response Frequency:
Shielding:
Unshielded
Material - Body:
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply:
12V ~ 24V
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C