Omron Automation and Safety XW6T-COM2.5X20BL
Part No.:
XW6T-COM2.5X20BL
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
XW6T-COM2.5X20BL.pdf
Description:
COM TERM BLK 2_5MM 20PN BLUE
Shipping
XW6T-COM2.5X20BL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
XW6T
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Middle
Mounting Type:
DIN Rail
Number of Positions:
20
Number of Levels:
1
Terminal - Width:
28.2mm
Termination Style:
Push In, Spring
Wire Gauge or Range - AWG:
24 A
Wire Gauge or Range - mm²:
800 V
Features:
20 A
Housing Color:
600 V