Telemecanique Sensors XUSL2E30H106N
Part No.:
XUSL2E30H106N
Manufacturer:
Telemecanique Sensors
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
XUSL2E30H106N.pdf
Description:
TYPE 2 30 MM RESOLUTION 1060 MM
Shipping
XUSL2E30H106N Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Telemecanique Sensors
Series:
XUSL
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
1.06m
Number of Beams:
53
Beam Pitch:
Operating Range:
0 ~ 12.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-30°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Reset All
Search Similar
Result:
XUSL2E30H106N FAQ
1. How to order XUSL2E30H106N on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the XUSL2E30H106N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XUSL2E30H106N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of XUSL2E30H106N.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)