Telemecanique Sensors XUSL2E30H061NWH
Part No.:
XUSL2E30H061NWH
Datasheet:
XUSL2E30H061NWH.pdf
Description:
TYPE 2 30 MM RESOLUTION 610 MM P
Shipping
XUSL2E30H061NWH Specifications
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
610mm
Number of Beams:
31
Beam Pitch:
Operating Range:
0 ~ 10.0m
Features:
Ingress Protection:
IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Operating Temperature:
-30°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
XUSL2E30H061NWH FAQ
1. How to order XUSL2E30H061NWH on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the XUSL2E30H061NWH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XUSL2E30H061NWH?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)