Panasonic Electronic Components XP0150400L
Part No.:
XP0150400L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
XP0150400L.pdf
Description:
TRANS 2NPN 20V 300MA SMINI5-G1
Shipping
XP0150400L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 3mA, 30mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
500 @ 4mA, 2V
Power - Max:
150mW
Frequency - Transition:
80MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)