Panasonic Electronic Components XN0187200L
Part No.:
XN0187200L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
XN0187200L.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 50V 0.1A MINI5-G1
Shipping
XN0187200L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
50V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
100mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
50Ohm @ 20mA, 5V
Vgs(th) (Max) @ Id:
3.5V @ 100µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
15pF @ 5V
Power - Max:
300mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)