Omron Electronics Inc-EMC Div XD2B-0408-23A
Part No.:
XD2B-0408-23A
Manufacturer:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Category:
Spring Loaded
Package:
Datasheet:
XD2B-0408-23A.pdf
Description:
CONN SPRING BATTERY 8POS EDGE
Shipping
XD2B-0408-23A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Electronics Inc-EMC Div
Series:
XD2B
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Battery Contact
Number of Contacts:
8
Pitch:
0.091" (2.30mm)