Digi XBP24-Z7PIT-004J
Part No.:
XBP24-Z7PIT-004J
Datasheet:
XBP24-Z7PIT-004J.pdf
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
Shipping
XBP24-Z7PIT-004J Specifications
Series:
XBee-Pro® ZB
Protocol:
Zigbee®
Modulation:
DSSS
Frequency:
2.4GHz
Power - Output:
10dBm
Sensitivity:
-102dBm
Serial Interfaces:
UART
Antenna Type:
Integrated, Trace
Utilized IC / Part:
EM250
Memory Size:
Voltage - Supply:
3V ~ 3.4V
Current - Receiving:
45mA
Current - Transmitting:
170mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C