Digi XBP24CZ7WITB003
Part No.:
XBP24CZ7WITB003
Datasheet:
XBP24CZ7WITB003.pdf
Description:
RF TXRX MODWIRE ANTENNA TH
Shipping
XBP24CZ7WITB003 Specifications
Series:
XBee-Pro® ZigBee®
Packaging:
Tray
Programmable:
Verified
RF Family/Standard:
Protocol:
Zigbee®
Frequency:
2.4GHz
Data Rate:
1Mbps
Power - Output:
18dBm
Sensitivity:
-101dBm
Serial Interfaces:
SPI, UART
Antenna Type:
Integrated, Wire Antenna
Utilized IC / Part:
EM357
Memory Size:
32kB Flash, 2kB RAM
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Current - Receiving:
31mA ~ 45mA
Current - Transmitting:
120mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C