Digi XBP24BZ7SIT-003
Part No.:
XBP24BZ7SIT-003
Datasheet:
XBP24BZ7SIT-003.pdf
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4RPSMA TH
Shipping
XBP24BZ7SIT-003 Specifications
Series:
XBee-Pro® ZB S2B
Packaging:
Bulk
Programmable:
Not Verified
RF Family/Standard:
Protocol:
Zigbee®
Modulation:
Frequency:
2.4GHz
Power - Output:
18dBm
Sensitivity:
-102dBm
Serial Interfaces:
SPI, UART
Antenna Type:
Antenna Not Included, RP-SMA
Utilized IC / Part:
EM357
Memory Size:
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V
Current - Receiving:
47mA ~ 62mA
Current - Transmitting:
205mA ~ 220mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C