Renesas Electronics Corporation X60008CIS8-25
Part No.:
X60008CIS8-25
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
X60008CIS8-25.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.02% 8SO
Shipping
X60008CIS8-25 Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
10 mA
Tolerance:
±0.02%
Temperature Coefficient:
5ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
30µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
4.5V ~ 6.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)