Digi X24-019NSI
Part No.:
X24-019NSI
Datasheet:
X24-019NSI.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM>1GHZRPSMA SMD
Shipping
X24-019NSI Specifications
RF Family/Standard:
General ISM > 1GHz
Frequency:
2.4GHz
Antenna Type:
Antenna Not Included, RP-SMA
Voltage - Supply:
5V
Current - Receiving:
80mA
Current - Transmitting:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C