Digi X24-009NNC
Part No.:
X24-009NNC
Datasheet:
X24-009NNC.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM>1GHZWIR ANT SMD
Shipping
X24-009NNC Specifications
RF Family/Standard:
General ISM > 1GHz
Frequency:
2.4GHz
Antenna Type:
Antenna Not Included, Wire Antenna
Voltage - Supply:
5V
Current - Receiving:
80mA
Current - Transmitting:
150mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C