Digi X24-009NMI
Part No.:
X24-009NMI
Manufacturer:
Digi
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Package:
Module
Datasheet:
X24-009NMI.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM>1GHZMMCX SMD
Shipping
X24-009NMI Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Digi
Series:
XStream™
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
RF Family/Standard:
General ISM > 1GHz
Protocol:
Modulation:
FHSS
Frequency:
2.4GHz
Data Rate:
9.4kbps
Power - Output:
17dBm
Sensitivity:
-105dBm
Serial Interfaces:
UART
Antenna Type:
Antenna Not Included, MMCX
Utilized IC / Part:
Memory Size:
Voltage - Supply:
5V
Current - Receiving:
80mA
Current - Transmitting:
150mA
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C