Vishay Dale WVL9FJ6R8K
Part No.:
WVL9FJ6R8K
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Adjustable Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
WVL9FJ6R8K.pdf
Description:
ADJUSTABLE INDUCTOR 6.8UH TH
Shipping
WVL9FJ6R8K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WVL
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Q @ Freq:
68 @ 7.9MHz
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height:
0.430" (10.92mm)