Vishay Dale WVL9FJ181K
Part No.:
WVL9FJ181K
Datasheet:
WVL9FJ181K.pdf
Description:
ADJUSTABLE INDUCTOR 180UH TH
Shipping
WVL9FJ181K Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±10%
Q @ Freq:
76 @ 790kHz
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height:
0.430" (10.92mm)