Vishay Dale WVL9FJ153K
Part No.:
WVL9FJ153K
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Adjustable Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
WVL9FJ153K.pdf
Description:
ADJUSTABLE INDUCTOR 15MH TH
Shipping
WVL9FJ153K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WVL
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Inductance:
15 mH
Tolerance:
±10%
Q @ Freq:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.300" Dia (7.62mm)
Height:
0.430" (10.92mm)