Taoglas Limited WTSP.2400.25.4.A.40
Part No.:
WTSP.2400.25.4.A.40
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
WTSP.2400.25.4.A.40.pdf
Description:
TERRABLAST WTSP.2400.25.4.40 25M
Shipping
WTSP.2400.25.4.A.40 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
4.93dBi
Power - Max:
Features:
Termination:
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.157" (4.00mm)