AirBorn, Inc. WTB100SAW24SY
Part No.:
WTB100SAW24SY
Manufacturer:
AirBorn, Inc.
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
WTB100SAW24SY.pdf
Description:
MOTORS & SOLENOIDS
Shipping
WTB100SAW24SY Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
AirBorn, Inc.
Series:
W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
100
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Push-Pull
Cable Termination:
Wire Wrap
Wire Type:
Discrete
Wire Gauge:
22 AWG