Triad Magnetics WSU180-1000
Part No.:
WSU180-1000
Datasheet:
WSU180-1000.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W
Shipping
WSU180-1000 Specifications
Packaging:
Box
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
18V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
18 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
72" (1.83m)
Size / Dimension:
3.03" L x 1.89" W x 1.22" H (77.0mm x 48.0mm x 31.0mm)