Triad Magnetics WSU090-0800-13
Part No.:
WSU090-0800-13
Datasheet:
WSU090-0800-13.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 7.2W
Shipping
WSU090-0800-13 Specifications
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
9V
Current - Output (Max):
800mA
Power (Watts):
7.2 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
72" (1.83m)
Size / Dimension:
2.80" L x 1.69" W x 1.18" H (71.0mm x 42.8mm x 30.0mm)