Soberton Inc. WSP-3605-16Y
Part No.:
WSP-3605-16Y
Manufacturer:
Soberton Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
WSP-3605-16Y.pdf
Description:
SPEAKR 16OHM 700MW TOP PORT 88DB
Shipping
WSP-3605-16Y Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Soberton Inc.
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
Frequency Range:
600 Hz ~ 5 kHz
Frequency - Self Resonant:
600Hz
Impedance:
16 Ohms
Efficiency - dBA:
88.00
Efficiency - Testing:
1W/500mm
Efficiency - Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated:
700 mW
Power - Max:
1.5 W
Port Location:
Top
Shape:
Round
Material - Cone:
Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
1.417" Dia (36.00mm)