MATRIX TECHNOLOGY INC. WPS-6000S-800-25
Part No.:
WPS-6000S-800-25
Datasheet:
WPS-6000S-800-25.pdf
Description:
3U, 800V/25A/6000W, 220VAC Input
Shipping
WPS-6000S-800-25 Specifications
Voltage - Supply:
342 ~ 418VAC
Voltage - Output:
0 ~ 800VDC
Current - Output:
0 ~ 25A
Size / Dimension:
19.000" L x 25.984" W x 5.196" H (482.00mm x 660.00mm x 132.00mm)
Features:
Power (Watts):
6000W