MATRIX TECHNOLOGY INC. WPS-3000S-35-200
Part No.:
WPS-3000S-35-200
Datasheet:
WPS-3000S-35-200.pdf
Description:
2U, 35V/200A/3000W, 220VAC Input
Shipping
WPS-3000S-35-200 Specifications
Voltage - Supply:
198 ~ 242VAC
Voltage - Output:
0 ~ 35VDC
Current - Output:
0 ~ 200A
Size / Dimension:
19.000" L x 18.000" W x 3.464" H (482.00mm x 455.00mm x 88.00mm)
Features:
Power (Watts):
3000W