MATRIX TECHNOLOGY INC. WPS-15000S-80-510
Part No.:
WPS-15000S-80-510
Datasheet:
WPS-15000S-80-510.pdf
Description:
3U, 80V/510A/15000W,220VAC Input
Shipping
WPS-15000S-80-510 Specifications
Voltage - Supply:
342 ~ 418VAC
Voltage - Output:
0 ~ 80VDC
Current - Output:
0 ~ 510A
Size / Dimension:
19.000" L x 25.984" W x 5.196" H (482.00mm x 660.00mm x 132.00mm)
Features:
Power (Watts):
15000W