Taoglas Limited WPC.25A.07.0150C
Part No.:
WPC.25A.07.0150C
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
WPC.25A.07.0150C.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ CER PATCH IPEX
Shipping
WPC.25A.07.0150C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
0.5dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.217" (5.50mm)