Panasonic Electronic Components WM-63GNT330
Part No.:
WM-63GNT330
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Microphones
Package:
Datasheet:
WM-63GNT330.pdf
Description:
MIC COND ANLG OMNI -44DB 0.303"D
Shipping
WM-63GNT330 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
WM-63GN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Electret Condenser
Output Type:
Analog
Direction:
Omnidirectional
Frequency Range:
20 Hz ~ 16 kHz
Sensitivity:
-44dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio:
58dB
Impedance:
2.2 kOhms
Voltage - Rated:
2 V
Voltage Range:
2 V ~ 10 V
Current - Supply:
500 µA
Port Location:
Top
Ratings:
Termination:
Pressure Contact
Size / Dimension:
0.303" Dia (7.70mm)
Height (Max):
0.130" (3.30mm)