Banner Engineering Corporation WLS70ZCW1200DAQM
Part No.:
WLS70ZCW1200DAQM
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLS70ZCW1200DAQM.pdf
Description:
WLS70 SEALED WORK LIGHT; LENGTH:
Shipping
WLS70ZCW1200DAQM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
5400lm
Length:
47.24" (1200.0mm)
Profile (W x H):
2.70" (68.5mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
100 ~ 277VAC
Features:
Dimmable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
50,000 Hours
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C