Banner Engineering Corporation WLS28-2XWW145SQ
Part No.:
WLS28-2XWW145SQ
Datasheet:
WLS28-2XWW145SQ.pdf
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Shipping
WLS28-2XWW145SQ Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
400lm
Length:
5.71" (145.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Rated Life:
75,000 Hours
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C