Banner Engineering Corporation WLS28-2XW285S
Part No.:
WLS28-2XW285S
Datasheet:
WLS28-2XW285S.pdf
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Shipping
WLS28-2XW285S Specifications
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
800lm
Length:
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable
Rated Life:
75,000 Hours
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C