Banner Engineering Corporation WLS28-2XGR-710DSQ
Part No.:
WLS28-2XGR-710DSQ
Datasheet:
WLS28-2XGR-710DSQ.pdf
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Shipping
WLS28-2XGR-710DSQ Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
Green, Red
Luminous Flux:
900lm Green, 600lm Red
Length:
27.95" (710.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C