Banner Engineering Corporation WLS28-2CWW430DSQ
Part No.:
WLS28-2CWW430DSQ
Datasheet:
WLS28-2CWW430DSQ.pdf
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; DIFFUS
Shipping
WLS28-2CWW430DSQ Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
900lm
Length:
16.93" (430.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable
Rated Life:
75,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C