Banner Engineering Corporation WLS28-2CWR-145DXQ
Part No.:
WLS28-2CWR-145DXQ
Datasheet:
WLS28-2CWR-145DXQ.pdf
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Shipping
WLS28-2CWR-145DXQ Specifications
Product Status:
Active
Illumination Color:
Red, White
Luminous Flux:
75lm Red, 178lm White
Length:
5.71" (145.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable
Rated Life:
75,000 Hours
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C