Banner Engineering Corporation WLS28-2CWR-1130XQ
Part No.:
WLS28-2CWR-1130XQ
Datasheet:
WLS28-2CWR-1130XQ.pdf
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Shipping
WLS28-2CWR-1130XQ Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
Red, White
Luminous Flux:
800lm Red, 1900lm White
Length:
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Rated Life:
75,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C