Banner Engineering Corporation WLS28-2CW145XPB
Part No.:
WLS28-2CW145XPB
Datasheet:
WLS28-2CW145XPB.pdf
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; SWITCH
Shipping
WLS28-2CW145XPB Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
400lm
Length:
5.71" (145.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.98" (28.0mm x 25.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable, High/Low/Off Switching
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C