Banner Engineering Corporation WLS28-2CW1130SQ
Part No.:
WLS28-2CW1130SQ
Datasheet:
WLS28-2CW1130SQ.pdf
Description:
WORK LIGHT STRIP 1130MM
Shipping
WLS28-2CW1130SQ Specifications
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
3200lm
Length:
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Rated Life:
75,000 Hours
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C