Banner Engineering Corporation WLS28-2CW1130S
Part No.:
WLS28-2CW1130S
Datasheet:
WLS28-2CW1130S.pdf
Description:
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Shipping
WLS28-2CW1130S Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
White
Luminous Flux:
3200lm
Length:
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C