Banner Engineering Corporation WLS28-2CRY-850SQ
Part No.:
WLS28-2CRY-850SQ
Datasheet:
WLS28-2CRY-850SQ.pdf
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Shipping
WLS28-2CRY-850SQ Specifications
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
Red, Yellow
Luminous Flux:
600lm
Length:
33.46" (850.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C