Banner Engineering Corporation WLS28-2CGR-710DXQ
Part No.:
WLS28-2CGR-710DXQ
Datasheet:
WLS28-2CGR-710DXQ.pdf
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Shipping
WLS28-2CGR-710DXQ Specifications
Product Status:
Active
Illumination Color:
Green, Red
Luminous Flux:
560lm Green, 375lm Red
Length:
27.95" (710.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C