Banner Engineering Corporation WLS28-2CBY-1130XQ
Part No.:
WLS28-2CBY-1130XQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLS28-2CBY-1130XQ.pdf
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Shipping
WLS28-2CBY-1130XQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLS28-2
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Illumination Color:
Blue, Yellow
Luminous Flux:
440lm
Length:
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H):
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C