Banner Engineering Corporation WLS27XWR-1130DSQ
Part No.:
WLS27XWR-1130DSQ
Datasheet:
WLS27XWR-1130DSQ.pdf
Description:
WLS27 DUAL COLOR LIGHT STRIP; DI
Shipping
WLS27XWR-1130DSQ Specifications
Illumination Color:
Red, White
Luminous Flux:
800lm Red, 1900lm White
Length:
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H):
1.06" (27.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C