Banner Engineering Corporation WLS27XW145DSQ
Part No.:
WLS27XW145DSQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLS27XW145DSQ.pdf
Description:
WORK LIGHT STRIP 145MM
Shipping
WLS27XW145DSQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLS27
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
White, Cool
Luminous Flux:
400lm
Length:
5.71" (145.0mm)
Profile (W x H):
1.06" (27.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C