Banner Engineering Corporation WLS27CGR-850HSQ
Part No.:
WLS27CGR-850HSQ
Datasheet:
WLS27CGR-850HSQ.pdf
Description:
WLS27 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Shipping
WLS27CGR-850HSQ Specifications
Illumination Color:
Green, Red
Luminous Flux:
720lm Green, 480lm Red
Length:
33.46" (850.0mm)
Profile (W x H):
1.06" (27.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C