Banner Engineering Corporation WLS27CB570DSQ
Part No.:
WLS27CB570DSQ
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
WLS27CB570DSQ.pdf
Description:
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Shipping
WLS27CB570DSQ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
WLS27
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
Blue
Luminous Flux:
160lm
Length:
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H):
1.06" (27.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
Cascadable
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C