Banner Engineering Corporation WLS15XYR0220DSC2
Part No.:
WLS15XYR0220DSC2
Datasheet:
WLS15XYR0220DSC2.pdf
Description:
WLS15 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Shipping
WLS15XYR0220DSC2 Specifications
Illumination Color:
Red, Yellow
Luminous Flux:
55lm Red, 165lm Yellow
Length:
8.66" (220.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Cable Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C