Banner Engineering Corporation WLS15XGR0360DSC2
Part No.:
WLS15XGR0360DSC2
Datasheet:
WLS15XGR0360DSC2.pdf
Description:
WLS15 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Shipping
WLS15XGR0360DSC2 Specifications
Illumination Color:
Green, Red
Luminous Flux:
210lm Green, 110lm Red
Length:
14.17" (360.0mm)
Profile (W x H):
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
Housing Material:
Polycarbonate (PC)
Rated Life:
Termination Style:
Wire Leads
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C